Vodítka pre psov

Vodítka môžu byť nielen skvelým módnym doplnkom (vodítka môžete napr farebne zladiť s obojkami alebo iným vybavením Vášho psíka), ale budú Vám najmä dobrým pomocníkom vo výchove a bezpečnom ovládaní Vášho miláčika. Odporúčame navštíviť aj oddelenie obojkov, pretože k väčšine vodítok ponúkame aj rovnako farebné obojky.

Klasické vodítko - vodidlo má na jednom konci karabínu a na druhom ucho, za ktoré vodítko držíme. Niektoré klasická vodítka majú navyše na uchu praktický krúžok, ktorý umožní v prípade potreby skrátiť vodítko na polovicu alebo ľahko zabezpečiť psa pri odložení. Klasická vodítka majú rôzne dĺžky. Na prechádzky napr. do prírody je lepšie dlhšie vodítko, naopak, do mesta, na verejné podujatia a pod kratšie vodítko, zvlášť u veľkých plemien. Kratšie vodítka (80 - 100 cm) sú vhodné aj na výcvik poslušnosti psa.

Prepínacie vodítko - vodítko má na oboch koncoch karabínu, čo umožňuje prepínať vodítko na niekoľko rôznych dĺžok - skrátiť alebo predĺžiť podľa potreby. Široké využitie, možno pripnúť cez rameno a mať pri prechádzke so psom voľné obe ruky alebo jednoduchým spôsobom psa zabezpečiť pri odložení napr. pred obchodom. Na tomto vodítku možno tiež vodiť dvoch psov naraz.

Krátke vodítko - "ucho" - vodítko ideálne u veľkého a silného psa, ktorého potrebujeme mať pod kontrolou predovšetkým v náročnejšom prostredí (výstava, kde sa pohybuje veľké množstvo psov, mestská doprava, a pod, jednoducho všade tam, kde je potreba mať psa u nohy). Alebo u psa venčeného prevažne na voľno, lebo ucho sa bez problémov vojde do vrecka aj veľmi malé kabelky. Rovnako vhodná pomôcka pri výcviku, napr keď potrebujeme psa pridržať pri "vypúšťačkách" a nezdržiavať sa s odopínaním vodítka, pri poslušnosti, najmä u vycvičenejšieho psa, ktorý môže ísť voľne s pripnutým uchom na obojku a v prípade potreby ho len korigujeme, apod

Predvádzacie vodítko - je vhodné na výstavy a podobné prestížnej akcie. Jedná sa vlastne o obojok a vodítko v jednom.

Rozdvojky vodítok - pripnutie rozdvojky na koniec klasického vodítka alebo krátkeho vodítka (ucha) umožní viesť na jednom vodítku 2 psov naraz. Predovšetkým u menších plemien možno takto na jednom vodítku viesť aj 4 psov naraz (pripnutím 2 rozdvojok k vodítku). 2 psov naraz môžeme vodiť aj na prepínacom vodítku.