Pangamin Vitalita

EUR Skladom 8 ks


Pangamin je vyrobený zo sprejovo sušených pivovarských kvasníc vykazujúcich vysoký obsah a aktivitu vitamínov, enzýmov, stopových prvkov a ostatných biokatalyzátorov. V Pangamine je komplex vitamínov B zastúpený vo vyváženom pomere, ktorý prispieva k udržaniu dobrého zdravotného stavu. Pretože obsahuje 50 % ľahko stráviteľných a vysoko biologicky cenných bielkovín, hodí sa k rýchlej obnove síl po operáciách, niektorých chorobách, zvýšenej telesnej a duševnej záťaži, športovej činnosti. Svojim prirodzeným zložením priaznivo pôsobí na jedinca v raste a dospievaní, pomáha udržiavať zdravé vlasy a pokožku (mierni prejav akné). Obmedzuje negatívny vplyv zhoršeného životného prostredia. Posilňuje obranyschopnosť organizmu. Priaznivých účinkov kvasníc sa pri rôznych zdravotných ťažkostiach využíva už od čias antiky. Obsahom látok, ktoré sú nepostrádateľné k obnove buniek nášho tela sa Pangamin radí medzi významné potravinové doplnky. Vitamíny, minerály, stopové prvky, bielkoviny a radu ďalších v kvasniciach obsiahnutých látok je treba vnímať ako biologický komplex, ktorý tvorí cez niekedy relatívne nízky obsah účinných prvkov v prípravku protiváhu rade multivitamínových preparátov. Svojím vzájomným prirodzeným pôsobením tieto prvky niekoľkonásobne zvyšujú prospešnosť ľudskému organizmu. Prípravky s obsahom pivovarských kvasníc ponúka to najlepšie zo súčasnej ponuky doplnkov výživy.

Prirodzenou súčasťou sušených pivovarských kvasníc sú hlavne:
Biologicky cenné látky dusíkaté (proteíny, cerevisín, zymokasein, nukleoproteidy, glutatión, esenciálne aminokyseliny).
Glycidy (zvl. glykogén, ribóza, desoxyribosa)
Lipidy (nenasýtené mastné kyseliny, zvl kys linolová a linoleová, označovaná ako vitamín F).
Fosfatidy a steroly (lecitín, kefalín,, a steroly podobné pohlavným hormónom).
Minerálne látky (Ca, P, K, Mg, Na)
Stopové prvky (Fe, J, Cu, Zn, Mn atď)
Vitamíny (Tiamín - B1, riboflavín - B2, pyridoxín - B6, niacín - B3, kys.listová, kys.pantotenová - B5, kys.p - aminobenzoová, kys.pangamová - B15, kalciferol - D, cholín, kobalamín - B12). Enzýmy ako zo skupiny hydrolytických, tak desmoláz.
Ostatné biologicky účinné látky (biotín - H, inozitol, protianemický faktor, glykokininy, cytochróm, melanínové pigmenty atď).