Stelivá pre mačky

Stelivá pre mačky rozdeľujeme do niekoľkých skupín. Sú to kamenisté stelivá, ílovité stelivá, drevovláknité stelivá, najmodernejšie silikagelové stelivá - kočkolit. Všetky tieto stelivá pre mačky majú dve spoločné vlastnosti. Prvá absorbuje moč, stelivo sa premení na hrudku a druhá odstraňuje pach.

Hrudkujúce stelivá sú vysoko praktické, pretože sú schopné obaliť mačacie produkt do takej podoby, že pomocou lopatky hrudku odstránite do odpadu alebo u lepších podstielok priamo do toalety. Tým pádom nemusíte stelivo kompletne po nejakej dobe vymieňať, stačí iba dosypávať. Výhodou je obstojné pohlcovanie pachov (u lepších podstielok dokonca nie je ani potreba používať dezodoranty do WC).

Silikagél - kočkolit netvorí hrudky, ale veľmi dobre pohlcuje pachy. Upratovanie prebieha tým spôsobom, že iba odstránite pevný trus a podstielku našuchoríte lopatkou, aby sa dobre vsiakla tekutina. Nevýhodou je kratšia výdrž a nutnosť kompletne stelivo po nejakej dobe vymieňať. Toto stelivo je vhodné pre domácnosti s jednou až dvoma mačkami. Stelivá, s ktorými máme výborné skúsenosti, sú označené TIP. Ak si neviete rady s výberom, kontaktujte nás. Radi vám poradíme.