Predám šteniatka Nemeckého ovčiaka

Ponúkame na predaj šteniatka Nemeckého Ovčiaka s PP z perspektívneho zahraničného krytia. Obaja rodičia sú veľmi sýteho pigmentu, výborného exteriéru a vyrovnanej povahy. Šteniatka sú vhodné k ďalšiemu chovu a výcviku, alebo aj ako rodinný spoločník a strážca. Na odbere budú riadne odčervené, očkované, veterinárne ošetrená, otetovaná, s riadnou kúpnou zmluvou. Nezáväzná návšteva po dohode možná. Aktuálne šteniatka nájdete tu.


Charakteristika plemena

Pôvod: Pomerne mladé plemeno, ustálené až na prelome 19. a 20. storočia z nemeckých sedliackych psov nejednotného typu. V základných črtách sa zhoduje s ostatnými európskymi ovčiakmi. Hlavnú zásluhu na jeho vzniku má rotmajstra Max von Stephanitz, ktorému sa za pomoci ďalších chovateľov podarilo stvoriť najčastejšie chované plemeno sveta.

Popis: Stredne veľký pes obdĺžnikového rámca, silný a dobre osvalený. Hlava suchá veľkosťou úmerná telu, ňucháč silný, nosný chrbát rovný. Uši stredne veľké, vysoko nasadené, zašpicatené, natočené dopredu. Oči stredne veľké, mandľového tvaru. Chrbát rovný, zadok dlhý, mierne sa zvažujúci. Hrudník nie príliš široký, brucho mierne vtiahnuté. Chvost vysoko nasadený, bohato osrstený, siaha prinajmenej po priehlavkový kĺb. V pokoji nesený v miernom oblúku zavesený dolu, pri vzrušení sa dvíha. Srsť krátka, tvrdá a hustá, na ušiach a na hlave kratšia. Dlhšia srsť je nežiaduca.

Sfarbenie: Čierne s pálením, vlčia, celočiernej

Charakteristika: Temperamentný, no pritom ľahko ovládateľný pes, vyrovnaný a odvážny. Nenáročný a prispôsobivý. veľmi oddaný pánovi aj jeho rodine, znášanlivý k deťom aj k domácim zvieratám.

Využitie: Univerzálny pracovný pes, používaný na celom svete v polícii, v armáde av ďalších ozbrojených zložkách, aj v športovej
kynológii.

Zvláštne nároky: Bezpodmienečne vyžaduje výcvik. Aj keď je dobrým spoločníkom, mal by mať aj zodpovedajúce zamestnanie. Bohužiaľ zreteľom na početnosť nemeckých ovčiakov, nie vždy uvážlivý chov, ako aj na nevhodnú výchovu sa medzi nimi občas vyskytnú problémové jedince (bojazlivé, agresívne a pod )

Výskyt: Najrozšírenejšie plemeno na svete aj u nás.

Možná zámena: S ďalšími európskymi ovčiakmi (napr. belgickými, holandskými), od ktorých sa odlišuje mohutnejšie celkovú stavbou a typickou farbou. S československým vlčiakom, ktorý má však výrazné vlčie črty.

pes 62,5 cm
fena 57,5 cm