Obojok proti kliešťom Kiltix

Zbavovanie sa parazitov z kožúška psa je nepríjemná záležitosť – či už pre majiteľa alebo psíka samotného. Obojok Kiltix Vás zbaví problémov s kliešťami a blchami. Ide o najúčinnejší antiparazitný obojok na trhu, odporúčaní veterinármi i samotnými chovateľmi. A keby psi vedeli rozprávať, odporučia ho aj oni.

Obojok je účinný proti všetkým kliešťom a ich vývojovým štádiám, ktorá napádajú psy, a účinkuje už 24 hodín po nasadení. Jeho výhodou je dlhodobé pôsobenie po celú kliešťovú sezónu (až 7 mesiacov) a je to zároveň najdlhšie pôsobiaci obojok proti blchám.

Zbohom kliešte a blchy

Pes ani nevie, že obojok nosí. Účinné látky zostávajú na srsti zvieraťa, nevstrebávajú sa do krvi – žiadne poškodenie obličiek alebo pečene, nezaťažujú trávenie. Použiteľný u šteniat od 3 mesiacov veku. Po vybalení z vakového obalu môže byť cítiť mierny zápach, ktorý väčšinou po 24 hodinách vyprchá. Obojok je akoby poprášený, čo je však v poriadku, nakoľko ide o uvoľnenú účinnú látku.

Jednoznačnou výhodou obojku je, že psík sa s ním môže kúpať alebo aj opakovane zmoknúť. Látka sa uchováva v pórovitej hmote, z ktorej je obojok vyrobený a vďaka ktorej sa neodplaví, ale postupne a dlhodobo sa uvoľňuje.

Obojok proti kliešťom a parazitom zvyčajne psovi nasadzujeme začiatkom marca a dávame dole v novembri. Obojok sa používa iba na jednu sezónu a preto každý rok kupujeme nový. Obojok odporúčame ešte niečim upevniť, už sa nám stalo, že sa odopol a stratil bez toho aby sme si to všimli.

Obojok proti kliešťom a jeho výhody

  • dlhodobé pôsobenie až 7 mesiacov
  • bez zápachu
  • bez vedľajších účinkov
  • v troch veľkostiach 66 cm, 48 cm, 35 cm