Kĺbová výživa pre psov

Takmer všetky choroby pohybového aparátu (Dysplazia, Artrosa, artritídy a iné.) našich psov sú následkom nesprávnej výživy (často len granule s umelými vitamínmi). Predchádzať kĺbovým problémom, urýchliť ich liečbu a zabrániť recidíve môžeme predovšetkým zdravou výživou. Optimálne je pestrá a prírode blízka výživa s prevahou čerstvých surových potravín BARF.

Každý z týchto prírodných doplnkov kĺbovej výživy pre psov je svojím zložením a receptúrou zameraný na prevenciu alebo pomoc pri riešení jedného kĺbového problému. Pri viacerých kĺbových problémoch môžeme v jednom období ktorékoľvek z týchto doplnkov kĺbovej výživy podávať súčasne.

Kĺbová výživa pre psy Alavis, Aptus Aptoflex, Caniviton, Canina sú veľmi účinné, zákazníkmi preverené a veterinármi odporúčané značky. Chondroprotektíva čiže kĺby chrániace prípravky je vhodné podávať šteňatám veľkých a obrích plemien preventívne. Dospelým jedincom veľkých a obrích plemien preventívne a starším jedincom k predĺženiu kvalitného a bezbolestného života.

Kĺbová výživa pre psov môže mať formu tekutú (rýchle doplnenie do chýbajúcich miest v kĺboch, ľahké podávanie a bezproblémové prijímanie, dávkovanie, chutnosť), môže byť v tabletkách alebo v prášku (tablety sa podávajú priamo do papule, prášok sa sype do krmiva, na granule).

Kĺbová chrupavka je jednou z najrýchlejšie starnúcich a odumierajúcich tkanív v organizme. Kĺbovej výživy napomáhajú spomaliť kĺbové ochorenia, pôsobí preventívne pred starnutím kĺbovej chrupavky a opotrebením kĺbov u pracovne a športovo zaťažených psov.

Teraz ešte kde môžete kĺbovú výživu zohnať? Určite u Vášho veterinárneho lekára, v lekárni by mali tiež byť schopní vám ich objednať, alebo v našom obchode.