PORTA 21 STRUVITE, 2kg

14  EUR Skladom 8 ks


Kompletné špeciálne diétne krmivo pre mačky a kocúrov trpiacich na močové kamene - struvity. Kŕmením týmto krmivom napomáhate rozpúšťaniu týchto močových kameňov. Toto krmivo je obohatené o vitamíny a látky napomáhajúce regenerácii sliznice močových ciest. Je plnohodnotné, ľahko stráviteľné a veľmi chutné.


Balenie: 2kg

Príchuť:

Informácie o produkte:

Čakanka (Cichorium intybus) - obsahuje glykosidický horčín intybín (reguluje činnosť tráviacej sústavy a ovplyvňuje činnosť pečene, sleziny a krvnej sústavy), ďalej inulín (15 až 20%, podľa niektorých zdrojov aj 40%) je hydroskopický biely prášok bez chuti a zápachu, zle rozpustný v studenej vode, ale dobre vo vode teplej, ktorý sa používa ako výživa pre diabetikov, k získaniu ovocného cukru a ako diagnostická pomôcka pri meraní činnosti obličiek), silice, cholín, triesloviny, manit, arginín, slíz, terpenové horčíny a väčšie množstvo minerálnych látok. Extrakt povzbudzuje chuť do žrania, pôsobí mierne močovopudne a žlčovopudne, má vplyv na látkovú výmenu, užíva a pri žlčových kameňoch, zápaloch močových ciest, pri obličkových kameňoch, pri nežravosti a pri zápche. Podľa J.A.Zentricha ďalej lieči zápaly zažívacieho ústrojenstva, zlepšuje činnosť srdca, priaznivo pôsobí na funkciu pečene a žlčníka. Je možne tento extrakt aplikovať pri niektorých kožných chorobách (vyrážky, vredy), očných zápaloch alebo na podporu kĺbov.

Zloženie: kuracie mäso, kukurica, živočíšny tuk, kukuričný proteín, ryža, sušené vajcia, extrakt z čakanky, ľanové semienka, esenciálny olej, pivné kvasnice, methionín, chlorid amonný.

Analýza: N-látky 32%, tuk 20%, vlhkosť 9%, vláknina 2%, popol 7%, vápnik 1,3%, fosfor 1%, magnézium 0,08%, sodík 0,6%, potassic 0,4%, chlorid 0.7mg/kg, meď 3.4g/kg.

Vitamíny v 1kg stravy: Vitamín A 23000IE, vitamín D3 2000IE, vitamín E 150mg, vitamín B1 15mg, vitamín BB 10mg, vitaín B6 10mg, kyselina nikotínová 75mg, kyselina pantoténová 15mg, cholín 2500mg, biotín 0,25mg, kyselina listová 1,8mg, síran meďnatý 10mg, taurín 2500mg.