Bígl predaj šteniatok

Ponúkame na predaj Bíglov. Vek osem týždňov, šteniatka sú očkované, odčervené. Šteniatka majú veterinárny preukaz, medzinarodný čip a pas. Odber možný ihneď aj s možnosťou dovozu. Aktuálne šteniatka nájdete tu.

Charakteristika plemena Bígl

Pôvod: Pravdepodobne malý príbuzný líščí pes, ktorého predkovia boli takisto ako on používaní v celých svorkách k parforsnom lovu. Hranice medzi jednotlivými veľkostnými rámcami neboli v minulosti také výrazné ako dnes a prakticky splývali. Bígle podobné dnešným sa chovali v Anglicku už pred viac ako 150 rokmi, roku 1890 bol založený prvý chovateľský klub.

Popis: Malý kompaktný pes pôsobiaci dojmom sily. Hlava primerane veľká a mocná, bez vrások, s dobre vyznačeným stopom. Oči tmavo až orieškovo hnedé, väčšie, ďaleko od seba položené, s milým výrazom. Krk dlhší, klenutý, s voľnou kožou na hrdle. Telo s krátkym rovným chrbtom a hrudníkom siahajúcim po lakte. Nohy rovné, svalnaté, s pevnými, uzavretými labkami. Chvost hrubý, stredne dlhý, vysoko nasadený a pri vzrušení nesený hore. Srsť krátka, hustá. Farba najčastejšie trikolóra, pripúšťajú sa však všetky farby uznávané u duričov, okrem pečeňovej.

Charakteristika: Živý a pohyblivý, nie však nadmerne temperamentný pes. Je mimoriadne znášanlivý voči ľuďom aj ostatným psom, pretože odjakživa ho držali vo veľkých svorkách. Priateľský, milý a nenáročný.

Zvláštne nároky: Bígel potrebuje veľa pohybu, ak však príde na stopu, býva problém ho privolať a neraz sa stratí na celé hodiny. Vyžaduje preto od útleho mladosti dôslednú výchovu v privolanie. Má sklon k priberaniu. Poľovný pes, používaný prv najmä pri štvaniciach na králiky a zajace. Dnes všestranný pomocník horárov, ešte viac obľúbený ako rodinný pes.

Výskyt: V Európe aj v USA veľmi obľúbený spoločenský pes, ktorý sa rýchlo šíri aj u nás.

Možná zámena: Všetky podobné duriče sú väčšie a podstatne vzácnejšie, baset má krátke nohy, dlhšie uši, je dlhší a mohutnejšie.

pes bígel cca 33 - 40 cm
fena bígel cca 33 - 40 cm