Fipron spray

12  EUR Skladom 8 ks


Fipron spray určený pre liečbu a prevenciu napadnutia kliešťom, švolami a blchami, as tým spojené alergickej reakcie. Bezpečné pre psov i mačky. Účinná látka Fipronilum 2,5 mg / ml.

Dávkovanie a spôsob podávania:
Cesta podania: externé, vonkajšia aplikácia na srsť.
Dávkovanie: Aplikujte 3 až 6 ml na kilogram živej hmotnosti zvieraťa (7.5 až 15 mg fipronilu na kg), tj 2 až 4 stlačenia aplikačnej pumpičky na kg u balenia o objeme 250 ml ; a 6 až 12 stlačení aplikačnej pumpičky u balenia o objeme 100 ml.
Spôsob podania: Zo vzdialenosti 10 - 20 cm postriekajte celý povrch tela zvieraťa.
Striekajte v protismere rastu srsti a zaistite, aby bola všetka srsť navlhčená.
Prečesávajte srsť u dlhosrstých plemien tak, aby mohol prípravok preniknúť až na kožu chrbta, bokov, brucha, nôh, chrbta a krku zvieraťa.
Na ošetrenie hlavy a okolia očí nastriekajte na dlaň ruky chránené rukavicou a jemne votrite do srsti. Prípravok nechajte zaschnúť pri bežných teplotných podmienkach.
Nevysušujte vytieraním. Prípravok je účinný po dobu až 5 týždňov proti kliešťom, 1 až 3 mesiace proti blchám a 63 dní (psi) alebo 42 dní (mačky) proti všenkám.

Kontraindikácie:
Neaplikujte chorým zvieratám (celkové ochorenie, horúčka), alebo zvieratám v rekonvalescencii.
Nepoužívajte u iných cieľových druhov zvierat, ako je určené.
Nepoužívajte u šteniat mladších 2 dní, alebo mačiat mladších ako 8 týždňov.

Upozornenie:
Je dôležité uistiť sa, že zvieratá sa po aplikácii nebudú vzájomne olizovať. Po aplikácii prípravku zabráňte psom počas 2 dní kúpanie v prírodných vodných zdrojoch. Môže dôjsť k uchyteniu jednotlivých kliešťov.