Ako vybrať prepravku pre psa a mačku?

Súčasťou mnohých domácností sú domáci maznáčikovia, najčastejšie psy a mačky. Či už sú tieto zvieratá vonku, alebo sú chované vo vnútri, je občas potrebné ich previezť autom alebo iným dopravným prostriedkom napríklad k veterinárovi, alebo keď idete na dovolenku. Ponechať zvieratá voľne v dopravnom prostriedku samozrejme nie je možné, je potrebné ich zabezpečiť proti pohybu.

Ideálny variantom pri preprave autom sú plastové prepravky. Tie sa dajú zohnať v mnohých veľkostiach, od najmenších napr na jorkšírskych teriérmi a väčšinu mačiek až po najväčšie, v ktorých môžete prepravovať napríklad nemeckého ovčiaka. Okrem mnohých variantov veľkosťou je v dnešnej dobe tiež nepreberné množstvo dizajnov a farieb. Zviera v prepravke môžete umiestniť do batožinového priestoru alebo ju zabezpečiť na zadnej sedačke.

Prepravky pre psov
Do veľkého kufra auta sa zmestí 1 až 2 prepravné boxy. Prepravka na psa je najvhodnejšou voľbou pre malé plemená psov a šteňatá. Prepravky sa dajú kúpiť pevné plastové alebo lacnejšie látkové, ktoré sa hodí hlavne pre menšie psy. Cena takých prepraviek sa odvíja predovšetkým od veľkosti. Na väčšie psie plemená počítajte s boxom, za ktorý môžete minúť päť i viac tisíc. Za štandardné prepravku pre stredné plemeno môžeme považovať prepravku Gulliver 5.

Keď máme kufor plný, ďalšími adekvátnymi miestami pre umiestnenie prepravky pre psov je priestor za sedadlami, prípadne na zadnom sedadle, ale tam je nutné box prichytiť bezpečnostným pásom. Prepravka by určite nemala byť vpredu na mieste spolujazdca, kde môže explodovať airbag. Dôležité je, aby si pes na prepravku zvykal už ako šteňa. Ak si na cestovanie v boxe psík zvykne odmalička, má ho ako búdu, takže je akoby vo svojom.

Ochranné poťahy do auta
Keď opomenieme ochrannú funkciu proti poškriabaniu a nečistotám, slúži ochranné poťahy tiež ako lôžko pre psa, ktoré je ľahko prenosné a použiteľné aj ako pelech pri cestovaní. Poskytujú komfort, bezpečie a súkromie pre psov rôznych plemien. Sú veľmi skladné a ľahké. Zloženie a rozloženie trvá len niekoľko málo chvíľ a v zloženom stave zaberú len veľmi malý priestor.

Klietky pre psov
Prepravnej klietky slúži k bezpečnej preprave Vášho psíka najmä a automobilom či ako jeho krátkodobé bývanie. Ideálny na výstavy a pod

Taška na psa
Prepravná taška Vám umožní pohodlnú prepravu zvieratka a môžete ho vziať so sebou napríklad aj tam, kam inak zvieratka nesmie. Taška na psa je ideálny do všetkých dopravných prostriedkov a to aj do lietadla, auta, na dovolenku a pod V našich kamenných predajniach Vám ponúkame ďalšie sortiment prepravných tašiek v rôznych typoch, veľkostiach a farbách.

Pri cestovaní s mačičkou je nutné mať prepravku, hlavne pri dlhšej ceste autom. Je to pohodlné, pretože mačička nie je toľko vystresovaná a nemôže Vám vbehnúť na volant. Pri jazde v aute nesmieme zabudnúť prepravku bezpečne zaistiť.

Odporúčaná veľkosť prepravky pre psa:
Keď si toto ujasníme, tak musíme kúpiť správnu veľkosť prepravky. Je to na jednoduchá rovnica.

Odporúčaná veľkosť prepravky pre psa: dĺžka prepravky = dĺžka psa (A) + 1 / 2 dĺžky predných nôh šírka prepravky = 2 x šírka psa (B) výška prepravky = výška psa ( C ) Ak má psík v prepravke tráviť dlhší čas, zvoľte radšej prepravku o niečo väčšie.

Vzhľadom k tomu, že psík musí v prepravke nejakú dobu vydržať, vyberajte prepravku veľmi starostlivo nech je bezpečná a zároveň pohodlná pre vášho štvornohého miláčika. Sú rôzne druhy prepraviek.

Do auta by som odporúčala buď plastovú prepravku alebo tzv klietku. Kedy tieto druhy prepraviek sú pevné a teda aj odolné proti nárazu.

Odporúčam na dno prepravky dať deku či molitan, nech je pes v pohodlí a nikde ho nič netlačí. Existujú tiež látkové alebo látkové skladacie prepravky. Látkovú prepravku by som odporučila ako miestečko pre psa na doma či na výstavy. Nie je tak bezpečná, nemá pevnú konštrukciu.

Sú tiež praktické látkové skladacie prepravky. S týmito sa stretávam na výstavách alebo na pretekoch agility. Kedy pes má svoje miesto a svoj pokoj, ale zároveň sa prepravka dá ľahko zložiť a nezaberá toľko miesta.